Jak zwiększyć produktywność podczas zdalnej pracy online?

Coraz więcej osób pracuje zdalnie w domowym zaciszu. Praca w domu wydaje się idealna dla wielu osób, jednak brak porannego wyjścia do biura w firmie często oznacza kłopoty z wydajną pracą. Spadek produktywności z powodu wielu rozpraszaczy w domu to częsty problem zdalnej pracy oraz zarabiania online. Jak temu zaradzić? Czy praca w domu może być tak samo wydajna lub nawet bardziej niż w biurze?

Przygotuj listę zadań


W momencie, gdy doskonale wiemy co i kiedy mamy zrobić, od razu możemy przejść do działania. Wiedzą o tym najtęższe umysły tego świata. Biografie znanych ludzi oraz osób, które odniosły sukces są pełne informacji na temat planowania dnia. Jeśli naprawdę liczy się dla nas produktywność i nie jest to jedynie oszukiwanie siebie samego, to codzienna lista zadań do zrealizowania jest niezbędna.

Wyznacz czas pracy


Praca w domu może się przedłużać. Wiedzą o tym osoby, które nie mają sprecyzowanej listy zadań oraz czasu, podczas którego oddadzą się swoim obowiązkom. W większości przypadków rozwiązaniem problemów z produktywnością jest wyznaczenie ram czasowych, podczas których oddajemy się jedynie swoim obowiązkom. Zero telefonu, rozpraszaczy, rozmów i innych niepotrzebnych zajęć. Szczególnie, gdy naszym sposobem na życie jest zarabianie online w domu. W takich przypadkach trzeba wykazywać się nie lada dużą dawką samodyscypliny.

Usuń rozpraszacze


W momencie, gdy mamy już ustaloną listę zadań, a ponadto wyznaczyliśmy czas pracy na jej realizację, musimy uważać także na wszystkie rozpraszacze. Mowa tutaj o rozpraszaczach, które znajdują się wokół nas, jak i rozpraszaczach, na które wydaje nam się, że nie do końca mamy wpływ. W rzeczywistości mamy jednak wpływ na wszystko. Jeśli od rana napastują Cię telefony od znajomych, wiadomości e-mail lub inne rzeczy wytrącające się ze stanu skupienia, to koniecznie wyłącz telefon i usuń wszystkie rozpraszacze, które mogłyby Ci zaszkodzić. W taki sposób produktywność na pewno od razu poszybuje w górę.

1 thought on “Jak zwiększyć produktywność podczas zdalnej pracy online?

  1. Dobra garść porad! Każda osoba pracująca zdalnie zmaga się z problemem produktywności.

Comments are closed.