Czy własny blog daje całkowitą swobodę pisania?

Blog można założyć za darmo lub wydać na początek niewielkie pieniądze i założyć go na własnej domenie oraz hostingu. Darmowy blog nie jest w 100% nasz i trzeba się liczyć z tym, że w każdej chwili strona na której blog powstał może zniknąć lub zmienić swoje zasady działania, trzeba przestrzegać także ich zasad, co czasami może ograniczać swobodę pisania i finansową. Płatny blog nie ma tych ograniczeń i można tam pisać wszystko, dopóki jest to zgodne z prawem. Jak piszemy na swoim blogu to nasza sprawa, to od nas zależy co piszemy i w jakim stylu, czy będą tam błędy, wulgaryzmy, a nawet głupoty, to zależy tylko od właściciela bloga.

Można pisać wszystko i dowolnym językiem byle przyciągnąć użytkowników i nie ma to żadnego znaczenia, ale tylko dla osób, którym nie zależy na wynikach wyszukiwania w Google, czyli osób, które promują swój blog w inny sposób np. mają rozbudowane media społecznościowe, kanał, czy mają już inny blog i tymi sposobami przekierowują użytkowników do swojego bloga i nie zależy im na wyszukiwaniu w Google. Pisać teoretycznie można dowolnie, ale jak ktoś chce być znaleziony w wyszukiwarce powinien zadbać o słowa kluczowe, co oznacza, że musi zaplanować swój tekst tak, aby znalazły się tam słowa kluczowe, a co za tym idzie w pewnym, większym lub mniejszym stopniu pisać pod wyszukiwarkę.

Jak ktoś pisze o grach, to powinny się tam znaleźć słowa jak gra, gry, gracz, granie, czasami te słowa są naturalnie wplecione w tekst i nikt specjalnie nie myśli aby je dodawać po prostu wynikają z treści, ale czasami trzeba im „pomóc” znaleźć się w tekście. Pozycjonowanie za pomocą słów kluczowych to jeden z elementów pozycjonowania bloga, jak wspomniałem jak ktoś posiada miejsca w internecie często odwiedzane i z nich przekierowuje na swój blog, to i tak będzie miał systematyczny ruch i nie musi się martwić o słowa kluczowe, lecz większość początkujących blogerów nie posiada takiego miejsca, więc słowa kluczowe są dość istotne i powinno się na nie zwracać uwagę.

Zatem podsumowując na swoim blogu można pisać wszystko dopóki jest to zgodne z prawem, można pisać swoim stylem i niczym się nie przejmować, jednak takie treści ciężko odnaleźć, bo nie prowadzi do nich żadna droga. Jak komuś zależy, aby te treści do kogoś docierały, to musi zadbać o ich promowanie, a słowa kluczowe są bardzo istotnym elementem tego procesu, więc niby pisać można dowolnie, ale trzeba pamiętać, aby w tekście pojawiła się odpowiednia ilość słów kluczowych, które powinny się tam znaleźć w sposób w miarę naturalny, bo Google nie lubi słów kluczowych „wciskanych na siłę”, nie można na początku tekstu napisać 10x gry i cieszyć się, że w tekście są słowa kluczowe, albo układać nielogiczne i kompletnie nie pasujące zdania, tylko pod słowa kluczowe, powinny one do treści pasować, a żeby tak było czasami można im trochę pomóc.